Zdravlje

Osnovne teniske tehnike i sustav bodovanja

Osnovne tehnike terenskog tenisa općenito su podijeljene u tri, i to:stav, rad nogu (pokret stopala), te tehnika udarca. Sama tehnika udarca još uvijek je podijeljena na četiri, odnosno servis, forhends, bekhend, i odbojka. Svladavanjem osnovnih tehnika igrač može imati veće šanse za postizanje rezultata. Bodovanje u tenisu odnosi se na pravila koja postavlja Međunarodna teniska federacija (ITF). Općenito, meč će biti u tri seta i igrač koji može dobiti dva seta će izaći kao pobjednik.

Osnovna tehnika igranja tenisa

Postoje 3 osnovne tehnike igranja tenisa koje je važno savladati. Osnovna tehnika igranja tenisa koju trebate savladati je pozicija spremna za servis (stav), pokreti stopala (rad nogu), i razne vrste moždanih udara.

1. Stav

Stav je stav spremnosti primiti udarac od protivnika, i kada protivnik servira ili kada pogađa u igri u trčanju. S stav Uz puno sreće, moći ćete vratiti loptu smrtonosnim udarcima kao što to čine mnogi vrhunski tenisači. Položaj stav Najbolje je da su vam koljena savijena tako da ste u polučučnju, a pogled ravno u loptu. Pobrinite se da vaša desna ruka čvrsto drži hvat reketa, dok vam lijeva pomaže poduprijeti vrat reketa (ili obrnuto ako ste ljevoruk).

2. Kretanje stopala (rad nogu)

Dobar rad nogu omogućit će vam slobodno kretanje po širokom teniskom terenu. To je vrlo važno kako biste se jednako dobro mogli braniti i napadati. Jedan od najpopularnijih rada stopala među tenisačima je tip rada stopala u dva koraka (rad stopala u dva koraka). Ovaj pokret stopala koristi se za bočno pomicanje na obje strane i udaljavanje od terena. Igrač u napadu koji se oslanja na forhend i bekhend napada, može stajati u sredini u blizini terena kako bi kontrolirao dolazak lopte iz svih kutova terena. Osnova ovog pokreta stopala je da jedna noga služi kao postolje, a druga noga se kreće unatrag, naprijed, desno i lijevo.

3. Tehnika udarca

U tenisu postoje 4 tehnike udarca, a to su servis, forhend drive, backhand drive i odbojka.
  • Usluga: rani moždani udar
  • Forhands: udariti raširenih ruku
  • Bekhend: udarac rukama prekriženim ispred tijela
  • odbojka: udarajući teniskim reketom iznad glave
Od četiri poteza, bekhend je vrsta snimanja koju biste trebali shvatiti ozbiljno.

Jer udaranje backhand pogon trebate više snage jer morate rotirati gornji dio tijela zamahom naprijed plus snaga pucanja u područje Osnovna linija i težina sprijeda.

Tenis na terenu i njegov sustav bodovanja

Prije nego naučite osnovne tehnike igranja tenisa, prvo morate savladati sustav bodovanja u ovom sportu. Jer se bodovanje u tenisu razlikuje od ostalih sportova. Sustav bodovanja u tenisu temelji se na pravilima Međunarodne teniske federacije (ITF). Teniska igra se sastoji od 3 seta s igračem koji je u mogućnosti pobijediti u prva 2 seta kao pobjednikom. Da biste odredili ovaj rezultat, morate biti upoznati s pojmovima koji su poznati u svijetu tenisa, kao što su:
  • Igre (bodovi)

Da biste dobili 1 bod (igre), Morate osvojiti loptu 4 puta od svog protivnika. Prvi rezultat = 15, drugi rezultat = 30, treći rezultat = 40, četvrti rezultat = 1 bod (igre). Da biste osvojili set morate osvojiti 6 igre (bez tiebreaks).
  • Dvojka

To se događa kada oba igrača dobiju rezultat od 40. Jedan od igrača mora osvojiti loptu dvaput zaredom da bi stigao igre.
  • Igra prednosti

To se događa kada jedan od igrača osvoji prvu loptu nakon što se to dogodilo dvojka (40-40).
  • Skup prednosti

Pojavljuje se kada jedan od igrača osvoji gem 6 nakon pozicije 5-5 poena.
  • Neodlučeno

Javlja se kada oba igrača dobiju igre (bodovi) 6-6. Na neodlučeno obično igrači moraju postići rezultat od 7 da bi pobijedili igre. Ako je rezultat jednak 6, onda se mora tražiti razlika od dva boda (8-6, 9-7, 10-8 i tako dalje).